ظرفیت سنجی کولرگازی

چرا باید قبل از خرید کولرگازی ظرفیت مورد نیاز محیط خود را بدانیم؟

ابتدا باید منظور از ظرفیت مورد نیاز هر محیط را بدانید.
در واقع بابت تشخیص نیاز هر محیطی به میزان سرمایش و گرمایش باید چند نکته در نظر گرفت و اهمیت همین نکات کاملا به طول عمر کمپرسور کولرگازی شما بستگی دارد.

منظور از ظرفیت چیست؟

همانطور که میدانید هر کولرگازی با ظرفیت های مشخص مانند 30/24/18/12/19و… مشخص شده است و درواقع شما زمانی که یک کولرگازی 12000 هزار میخرید در واقع به نشانه قدرت ایجاد برودت به توان 12000 هزار BTU می باشد،حال باید بدانیم که هر محیط بنا بر نوع کاربری (مسکونی تجاری اداری ) مثال برای یک محیط 60 متری مسکونی اداری و تجاری هر یک به چه صورت باید خرید کولرگازی خود را انجام بدهیم.

نحوه ظرفیت سنجی کولرگازی

این نوع محاسبه نیاز به در نظر گرفتن یک سری موارد در هر محیطی دارد.
مسکونی : در صورتی که طبقه واحد شما آخر نمیباشد و منزل شما افتاب گیر زیادی ندارد و طرفین ساختمان شما ساخته شده است و ساختمان شما نو ساز است و دارای پنجره های دوجداره است میتوان بابت هر متر مکعب 500 BTU در نظر گرفت.

و در صورتی که ساختمان شما قدیمی ساز است و دارای پنجره های دوجداره نیست و نور گیر افتاب است می بایست 650 BTU در نظر گرفته شود.
و در صورتی که منزل شما نو ساز است و در طبقه اخر قرار دارید و طرفین واحد شما ساختمان ساخته نشده است و در معرض افتاب قرار دارد شما می بایست با توجه به در نظر گرفتن نکات بابت هر متر مکعب 650 BTU الی 750 BTU در نظر بگیرید.

و در محیط های اداری و تجاری بنا بردر نظر گرفتن شرایط مانند میزان نفرات / تعداد کارمندان / ارتفاع سقف / لوازم برقی و دستگاه هایی که از خود حرارت ایجاد میکنند ما بین 750BTU الی 1000BTU می بایست در نظر گرفت.

نحوه محاسبه محیطی:

در نظر داشته باشید کولرگازی فقط محیطی که در ان نصب می شود را خنک کرده ،گاهی دیده شده که در یک سالن کولرگازی نصب میکنند و توقع دارند که اتاق های مجاور هم خنک کند.
مثال محیط مسکونی ما 60 متر می باشد و کاملا شرایط ایده ال مانند توضیحات بالا را دارا  می باشد،حال باید 500 BTU برای محیط در نظر بگیریم        30000BTU=60X500 شما اکنون متوجه شدید که بابت یک فضای مسکونی 60 متری نیاز به یک کولرگازی 30000 هزار دارید و در مجموع شما با تماس با تیگوکالا می توانید از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ما بهره ببرید.

درنظر داشته باشید که در صورت توجه نکردن به نکات ذکر شده در واقع دچار مشکلات بزرگی خواهید شد که اولین مورد سوختن کمپرسور کولرگازی شما می باشد .