تفاوت تقلبی و اصلی

راه های تشخیص کولرگازی تقلبی با اصلی چیست؟

متاسفانه امروزه شاهد حضور افراد سودجو در بازار هستیم که با روشهای مختلف سعی میکنند تا دستگاه های بی کیفیت و یا دارای ارزش مالی کم را به شما به عنوان یک دستگاه معتبر و گران قیمت به فروش برسانند.

برای جلوگیری از بروز مشکلات در خرید بهتر است به اگاهی خود بیافزایم تا خریدی مناسب داشته باشیم.

1.کولرگازی های معتبر مانند الجی،سامسونگ،اجنرال،هایسنس و از این قبیل دستگاه های شرکتی که قطعا از وجود ان ها در بازار اطلاع دارید با توجه به یک سری قوانین اجازه توضیع در بازار را دارند و شما باید بدانید که یکی از این قوانین مورد نظر وزارت صنعت، داشتن ضمانت نامه می باشند و هر شرکت معتبر یک نوع و یا حتی چند نوع ضمانت نامه دارند که تمام انها در سایت مربوط آن برند ثبت شده است و 99 درصد در صورتی که به شما یک کالای معتبرشرکتی و بدون ضمانت نامه آن شرکت وارد کننده به شما معرفی بشود آن دستگاه تقلبی می باشد.

2.حال میپردازیم به سریالهای ثبت شده بر روی لیبل یک دستگاه برای مثال در صورتی که شما روی یک کولرگازی الجی مدل NB247SQ1 را مشاهده کنید،نشانه اصالت آن کولرگازی است زیرا هر شرکت معتبر زمانی که اقدام به واردات کالا میکند از پیش نام تجاری و مدل دستگاه را مشخص کرده و اطلاعات آن مدل از دستگاه را می توانید به راحتی در سایت آن شرکت جستجو کنید.

3.حال می پردازیم به جعبه ها و لیبل های تقلبی که می تواند تشخیص شما را سخت کند. اما همواره به ضمانت نامه محصول و شرکت پشتیبان آن برند تاکید می نمایم.
مثال :
کولرگازی الجی = ضمانت نامه گلدیران
کولرگازی سامسونگ= ضمانت نامه سام سرویس
کولرگازی اجنرال= ضمانت نامه نیا
می باشند.

4. حال جعبه تقلبی و لیبل را چطور تشخیص دهیم؟

قطعا هر چه میزان کیفیت جعبه تقلبی مناسب باشد باز هم هرگز نمی توانند شکل ظاهری پنل کولرگازی را مانند کولرگازی اصلی درست کنند و شما می توانید شکل ظاهری اصلی کولر را در سایت آن شرکت مشاهده و بررسی فرمایید.

5. نکته آخر در مورد تشخیص دستگاه های اینورتر(کم مصرف) و پر مصرف به لینک …… مراجعه کنید و در مورد یک موضوع دیگر لازم است بدانید گاهی ممکن است که در خرید کولرگازی های بانه ای دچار مشکلی شوید که هرگز متوجه آن نشوید.
مثال : لیبل کولرگازی 18000 هزار را با لیبل 24000 هزار تعویض می کنند و به عنوان یک کولرگازی 24000 هزار آن را به شما می فروشند که دو راه بابت تشخیص این مدل است.
1. می بایست حدود وزن و ابعاد موتور خارجی کولرگازی مدل مورد نظر خود را بدانید که به راحتی از طریق مقایسه با دیگر مدل های آن برند میتوانید متوجه شوید،زیرا هر ظرفیت کولرگازی دارای یک ابعاد و وزن مشخص می باشد.
2.از طریق باز کردن بدنه موتور خارجی میتوانید لیبل چسبانده شده رو کمپرسور را بررسی کنید.

بهترین خرید تنها از مراکز معتبر مانند فروشگاه  تیگوکالا می باشد .
مشاوران ما در بخش فروش منتظر تماس شما هستند.